Nemoc Dna je velmi nepříjemné onemocnění. Pro zlepšení stavu je důležité zejména upravit svoji stravu a vyřadit potraviny, které nám nedělají dobře. To jsou veškeré potraviny s vysokým obsahem purinů. Je to zejména maso.

Onemocnění Dna

Nemoc Dna se dříve nazývala také jako nemoc králů. Je to totiž nemoc z nadbytku a tento nadbytek měly dříve pouze králové a královská název. Dnes už jsou potraviny hodně levné a lidi si tedy pořádně dopřávají a pak jedí doslova jako králové a proto je pak také trápí dna. Dochází k nadměrné tvorbě kyseliny močové, ta přechází do kloubů, kde se z ní tvoří krystalky, které jsou jako jehličky a způsobují nám pak mučivé bolesti kloubů.

Jak poznám onemocnění Dnou?

Mezi první příznaky patří často dnový záchvat. Bolí nás pak palec u nohy a jsou to doslova mučivé bolesti. Dokud nenasadíme příslušnou dietu, tak se jednotlivé zdravotní problémy stále zhoršují. Dříve jsme vydaly článek dna a její příznaky ve kterém jsou uvedeny hlavní příznaky a projevy onemocnění Dnou.

Jednotlivé příznaky a projevy

Hlavním příznakem je bolest palce u nohy, mohou bolest také další klouby na těle. Může se objevit také nadýmání a posléze i průjem. U někoho se může projevit i svědění kůže na těle. Ale většinou jsou to zejména ty bolesti koubů, jsou velmi silné a doslova mučivé.

Vyšetření moči

Někdy je dobré si nechat vyšetřit si moč. Vyšetří se tak více věcí zároveň. Změří se leukocyty v moči a tak se bude vědět více informací. Někdy musí dojít i k odběru krve, ale to záleží na konkrétním lékaři, které bude provádět tuto prohlídku.