U některých lidí se objevují různě silné bolesti nohou během jejich spánku. Dozvíte se co může být příčinou těchto nočních bolestí nohou. Řekneme si také něco o srdečním tepu.

Bolesti nohou

Bolesti nohou mohou mít různé příčiny. Často se jedná o křeče. Křeče se objevují zejména v lýtkách a ve stehnech. Často se objevují u lidí, kteří mají nedostatek hořčíku nebo u lidí, kteří se hodně potí. Křeče jsou často například u vrcholových sportovců, kteří musejí každý den podstupovat velmi tvrdé tréninky.

Neklidné nohy

Za vašemi bolestmi nohou v nočních hodinách může stát také syndrom neklidných nohou. V článku si můžete přečíst více informací o tomto onemocnění. Dozvíte se jaké jsou hlavní příznaky a projevy. Ale také jak by měla vypadat správná léčba.

Syndromy

Známe celou řadu dalších syndromů. Ať už to je třeba Raynaudův syndrom nebo syndrom suchého oka. Syndrom suchého oka spočívá v tom, že se tvoří málo tukové složky slz a proto slzy rychle vysychají. Proto se také musejí používat umělé slzy. Častý je také syndrom vyhoření, kdy dojde u člověka k totálnímu vyhasnutí a ztratě chutě do životě.

Srdeční akce

Tepovka nám říká, kolikrát bouchne naše srdce během jedné minuty. Normální člověk má tepovou frekvenci okolo 70 tepů za minutu. Vrcholoví sportovci mohou v klidu dosáhnout až na 35 tepů za minutu. Dosahují toho zejména atleti, triatlosté či cyklisté. Jejich srdeční tep v klidu je tedy hodně nízký, ale to je spíše dobře než špatně.