Časté průjmy jsou velmi nepříjemné a mohou značit různé zdravotní problémy. V článku se podíváme také na problematiky bílkoviny v moči a výtoků.

Rozbor moči

Měly by jsme alespoň jednou za čas zajít za svým obvodním lékařem na preventivní prohlídku. On nám odebere krev a nechá nám také vyšetřit vzorek moči. Z moče se může zjistit jestli nemáte cukrovku, jestli nemáte v moči různé bakterie, ale také jestli tam nemáte bílkovinu v moči. Rozborem krve se zjistí další důležité věci a mohou se tak objevit skryté zdravotní problémy.

Co značí bílkovina v moči

Správně nemá být v moči žádná bílkovina, pokud máme tedy bílkovinu v moči tak už to značí nějaký zdravotní problém či komplikaci. V článku bílkovina v moči příčiny se můžete dočíst jaké bývají hlavní příčiny toho, že máme proteiny v moči. Proteiny jsou jiný název pro bílkoviny. Lékař nařídí další postup.

Výtoky

Výtoky se mohou objevovat z různých příčin. Výtok se objevuje často během samotného těhotenství. V článku výtok z pochvy si můžete dočíst více informací o výtocích z pochvy. Ženy mají také často potíže s kvasinkovou infekcí, která se velmi špatně léčí a dokáže nám pořádně znepříjemňovat náš běžný den.

Časté průjmy

Průjem jednou v životě zažil snad úplně každý. Například když sníme velký množství ovoce. Problém nastává až ve chvíli, kdy se jedná o časté a opakované průjmy. Pak už to značí nějaký zdravotní problém. Může to mít různé příčiny. Častý je průjem v těhotenství. Většinou jsou to však nějaké střevní potíže. Může to být také celiakie nebo alergie na lepek.