Afty v krku jsou pěkně nepříjemné a dokážou nás opravdu hodně potrapit. V článku si povíme více informací o aftech. Ale také o křečích.

Afty

Afty měl alespoň jednou v životě téměř každý. Problém je to ve chvíli, kdy se nám afty tvoří opakovaně. Za tvorbou aftů často stojí nějaký skrytý problém. Dříve se říkala, že afty se tvoří, když sníme něco špinavého. Například neumyté ovoce, ale tyto příčiny se nepotvrdily. Spekuluje se o různých příčinách aftů.

Kde se objevují afty

Afty se objevují zejména v puse. Samotné afty v ústech jsou nejvíce nepříjmné když jíme, to nám afty způsobuje velké bolesti. Někdy jsou bolesti přítomné i při mluvení. Vždy záleží na přesné lokalizaci aftu. Afty se mohou dále objevovat v krku, na dásních, na patře, nebo na vnitřní straně tváře.

Noční křeče ve spánku

Někdy se stanou, že nás během spánku chytnou strašně křeče. Většinou se jedná o křeče v lýtkách, které dokážou být opravdu hodně nepříjemné. Na pár vteřin pocítíte obrovskou bolest, která ale po chvíli poleví. Za tyto křeče často může nedostatek hořčíku, ten je častý například v létě když se hodně potíme. Je to časté zejména u lidí, kteří hodně sportují. Například jezdí hodně na kole.

Vyšetření stolice

Pokud jdeme ke svému obvodnímu lékaři na preventivní prohlídku. Tak se většinou vyšuje jak krev, tak také odebraná moč a odebraná stolice. V článku krev ve stolici si můžete přečíst co způsobuje, že se někomu objeví krev ve stolici. Může to mít hodně různých příčin.