Dozvíte se jak léčit angínu. Ale řekneme si v krátkosti také něco o samonolóze a také o rozroušené skleróze.

Angína

Angína patří mezi velmi častá onemocnění a to zejména v zimních měsících. Angína jako taková postihuje zejména malé děti, seniory a lidi se sníženou imunitou. Angína o sobě dá vědět velkými bolestmi krku. Většina lidí prodělá angínu alespoň 1x za svůj život. Při podezření na angínu je třeba zajít za svým osobním lékařem.

Spálová angína

Hodně častá je právě spálová angína nebo přímo spála. Opět se vystihuje zejména u malých dětí. Je to tím, že imunita malých dětí není ještě tak silná. Častěji se také objevuje u nekojených dětí. Je to tím, že kojením se zvyšuje imunita. Protože matka dítěti takto předá imunitu. V článku spálová angína příznaky si můžete přečíst jaké bývají první příznaky a projevy spálové angíny.

Roztroušená skleróza

Roztroušená skleróza patří bohužel mezi stále více častá onemocnění. V posledních průzkumech se přišlo na to, že může mít RS určitou souvislost s nedostakem vitamínu D. Vitamín D se tvoří pomocí kůže když se vystavíme sluníčku. Nesmíme se však natírat opalovacími kremy, pak by byla tvorba vitamínu D vyrazně potlačena. V článku roztroušená skleróza příznaky jsou popsány hlavní příznaky a projevy onemocnění RS. Touto nemocí trpí například
basketbalista Pavel Miloš.

Salmonela

Salmonela se už v dnešní době nevyskytuje moc časté, přesto se ale pouze někdy objeví. A často to končí až hospitalizací na infekčním oddělení. Není to tedy žádná banální infekce. V dřívějším článku salmonela příznaky jsme popisovaly jaké bývají průvodní příznaky a projevy Salmonelózy.