Opar se obvykle objeví ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Jedná se sice o banální onemocnění, ale o takové, které obtěžuje hlavně po estetické stránce. Mít na rtech opar a vyrazit někam do společnosti není nic příjemného. Pokud na opary trpíte, nesmí tento článek uniknout vaší pozornosti. Dozvíte se v něm, jak se oparu rychle zbavit.

Jak opar vzniká?

Opar je virové onemocnění, které způsobuje virus Herpes simplex. Zajímavé je tím, že virus Herpes simplex se nachází v lidském těle a projeví se jen ve chvíli, dostane-li k tomu příležitost. Je to například ve chvíli, kdy je oslabena imunita. Opary na rtech se například objeví při horečnatých onemocněních, při chřipce aj. Příčinou vzniku oparu může být také stres. Opar můžete „chytit“ i od jiné osoby, která ho má. Stačí například polibek na rty a neštěstí je na světě. Zvláštním druhem je pásový opar, který se může objevit kdekoliv na těle. Jeho léčba je zdlouhavá a musí se při ní užívat antibiotika.

Jak se oparu zbavit?

Na opary na rtech mohou výborně pomoci přírodní látky. Výborný je například česnek. Pokud se jedná o opar v prvotní fázi, pomůže, když ho budete potírat česnekem – rozkrojte jeden stroužek a cca každou hodinku ho na opar přiložte. Někteří lidé si na opar dávají i zubní pastu, ta opar vysuší a on pak rychle zmizí. Pomáhá také kypřící prášek do pečiva – smíchejte ho s vodou a vytvořte kašičku. Tu aplikujte na opar. Kašička opar „uzavře“ a ten se rychle vysuší a zmizí.

Pomoc z lékárny

Pokud nevěříte babským radám, pomoc najdete v lékárně. Prodávají se dokonce speciální náplasti, díky kterým opar zmizí opravdu rychle. Oblíbený je také gel na opary. Koupit si můžete i mastičky nebo i léky. Na trhu je dokonce i krém v tělové barvě, který opar zamaskuje! Při jejich užívání je vždy třeba dodržet přesné dávkování.