Osteoartróza je odborným názvem pro artrózu. Artróza se v plné síle objevuje zejména u starších lidí.

Bolesti kloubů

Artróza to nejsou pouze bolesti kloubů, dochází ke změnám na chrupavkách. A proto je artróza stále více bolestivá. Artróza se v plné síle objevuje zejména u starých lidí, ale její počátky se často začínají budovat již po 25 roku. Mnoho let o ní nemusíme ani vědět, nebo nás jen občas lehce bolí klouby.

Artróza

Samotná artróza patří k častým onemocněním, kvůli kterým lidé chodí za svým obvodním lékařem. Hodně lidí toto onemocnění na začátku podceňuje. Artróza najde zcela vyléčit, ale může se výrazně zpomalit rozvoj tohoto onemocnění. Je však třeba upravit i váš životní styl a přejít na zdravý životní styl.

Artróza příznaky a projevy

Na začátku se u postižených objevují zejména ranní ztuhlost kloubů nebo přímo mírná bolest postižených kloubů. Tyto první příznaky jsou však většinou lidí ignorovány. V článku artróza příznaky si můžete přečíst jaké bývají další možné příznaky a projevy tohoto degenerativního onemocnění.

Artróza kolene

U vrcholových sportovců se velmi často vyskytuje artróza kolene. Je to tím, že sportovci svoje kolena nadměrně zatěžuje a to má pak vliv na rozvoj artrózy. Nejvíce šetrné na klouby je plavání. Mezi nejhorší sporty na klouby patří vzpírání, gymnastika nebo box.