Naše tělo je stvořeno tak, že by se mělo pohybovat v zásaditých hodnách. V dnešní době však konzumujeme stále více kyselin a příjmáme málo zásad a tak má stále více lidí problémy s překyselním organismu. Dozvíte se co s tím můžete dělat a jak postupovat při navrácení k rovnováze v organismu.

Poměr mezi zásadami a kyselinami

V krvi musí být správné PH a tělo se snaží toto PH za každou cenu udržet. To pak může způsobovat i zdravotní problémy. V těle musí být správný poměr mezi zásadami a kyselinami. V dnešní době jíme nadbytek kyselin neboli kyselotvorných potravin a jíme naopak málo zásaditých potravin. Výsledkem pak je, že stále více lidí v Česku mají problém v tom, že jsou překyselení.

Překyselení organismu: příznaky, znaky a projevy

U lidí s překyseleným organismusmem často dochází k tomu, že se jim zhoršuje celkově trávení. Pokud jsme překyselení tak se více rozmnožují kvasinky. Lidé pak často trpí nadýmáním plynatostí. Výsledkem je také průjem nebo zácpa. Nebo se střídá pravidelně průjem se zácpou. Další příznaky si můžete přečíst překyselení organismu příznaky, kde jsou přesně popsány jednotlivé příznaky a projevy překyselení těla.

Jak začít řešit překyselení ?

K příznakům překyselení patří také pálení žáhy po jídle (mrkni na článek pálení žáhy příčiny). Pokud jsme překyselení, tak je třeba upravit náš způsoben života. Do stravy je třeba zařadit více zásadotvorných potravin. Mezi takové potraviny patří veškerá zelenina a ovoce. Omezte naopak nejvíce kyselinotvorné potraviny, jako jsou jednoduché cukry, bílý chléb a bílé pečivo, ale také třeba těstoviny a bílá rýže. Choďte na také na procházky rychlou chůzí do přírody. Snažte se také vyhýbat stresu a být co nejvíce v pohodě.

Odkyselení je velmi důležité

Odkyselení je pro každého velmi důležité a zlepší jeho stav. Zlepší se nejen fyzické problémy a nemoci, ale také se výrazně zlepší psychika a způsob myšlení. Vaše myšlení bude najednou fungovast o hodně lépe. Ženy si mohou ušetřit bolest v podbřišku i další zdravotní problémy.

Stačí chtít a svůj život můžete opravdu změnit.